Meno ir kultūros renginiai vaikams: rugpjūčio 10 – 12 | „Vilniaus galerija“

VILNIUS
- „Valstybingumo maršrutai. Geltona. Žalia. Raudona“ | Valstybės atkūrimo šimtmečio proga šiais metais kaip niekada daug renginių. „Valstybingumo maršrutai „Geltona. Žalia. Raudona.“ driekiasi ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir kituose Lietuvos miestuose. Šventės proga duris vėl plačiai atveria pažįstamos ir dar neatrastos kultūrinės erdvės ir muziejai, siūlantys įvairius užsiėmimus ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams!
Vyksta vasario 16 d.
Daugiau apie renginius čia.
TEATRAS:
- Spektaklis vaikams „Žalia gyva“ | Šventinės nuotaikos kupiną vasarį šeimos sekmadienį kviečiame pasitikti drauge su „Teatriuko“ aktoriais. Vienu populiariausių spektaklių mažiesiems (ir ne tik!) tapęs „Žalia gyva“ grįžta į Valstybės pažinimo centrą. Žalia gyva – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai –bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva“ ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis! Pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą (G.Mareckaitės prisiminimų knygą „Šiapus ir anapus Vilniaus vartų“), gyvus prisiminimus spektaklio kūrybinė grupė sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių ir laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. Jų istorijos – pačios įvairiausios: ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios pat kaip ir Vilniaus bei visos Lietuvos istorija. Spektaklis – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo tautos istorija.
Valstybės pažinimo centras, vasario 18 d., 12 val. - Spektaklis vaikams „Raudonkepurė“ | „Pommerat „Raudonkepurė“ – apie mažą mergaitę, apie jos vienatvę. Ar mes, tėvai, susimąstome, kiek mūsų vaikai būna vieni, stokodami artimųjų dėmesio? Kaip vaiką veikia vienatvė? Koks apskritai vaikų ir tėvų santykis? Ką mes vadiname vaikų savarankiškumu? Ši pasaka kalba apie trijų kartų susitikimą. Čia bendrauja dukra, mama ir močiutė. Mūsų baimės, kompleksai arba nepažįstamieji – vilko „įkūnytas“ personažas. Visa tai slepiasi šiame autentiškame kūrinyje, kurio fabula atkeliavo iš „Raudonkepurės“ originalo. Pjesė labai švari: skaitydamas suvoki, kad parašyta tiek, kiek reikia. Kita vertus, ta lakoniška ir konkreti kalba suteikia didelę laisvę vaizduotei.“
Lietuvos nacionalinis dramos teatras, vasario 18 d., 12 val. ir 15 val. - Audiovizualinis spektaklis šeimai „Broliai Liūtaširdžiai“ | Šiame spektaklyje istorijos pasakotoju tampa Karlas Leonas, arba kitaip – Skrebutis Liūtaširdis. Pasitelkiant jo vidinį pasaulį – ligos, mirties, išdavystės, tironijos, broliškos meilės, ištikimybės, drąsos ir kitus išgyvenimus, siekiama perteikti emocinį ryšį bei atskleisti įvairius istorijos sluoksnius. Astrid Lindgren „Brolių Liūtaširdžių“ istorija bus pasakojama garsais, vaizdais ir balsais. Spektaklio kūrėjų siekis – sužadinti žiūrovo vaizduotę ir pojūčius. „Tai nebus tradicinė „Brolių Liūtaširdžių“ inscenizacija“, – sako spektaklio režisierė danė Kirsten Dehlholm. Spektaklis rekomenduojamas žiūrovams nuo 7 metų.
Valstybinis jaunimo teatras, vasario 17 d., 12 val. ir vasario 18 d., 15 val. - Spektaklis visai šeimai „Mano senelis buvo vyšnia“ | „Mano senelis buvo vyšnia“ – tai linksmas pasakojimas apie berniuką Toniną. Apie jo gyvenimą mieste tarp keistų, vis kažkur skubančių suaugusiųjų. Apie Tonino nuotykius, patirtus gyvenant kaime su seneliu Otavianu, su žąsim Alfonsina ir vyšnia Feliče. Tai pasakojimas apie atvirumą, šilumą ir… meilę – apie tai, kas visam gyvenimui įstrigo berniuko širdyje: svarbiausia yra mylėti ir būti mylimam, – tada galėsi įveikti bet kokią kliūtį. Juk pats senelis Otavianas sakė: „Esi gyvas, kol tave myli bent vienas žmogus.“
Keistuolių teatras, vasario 17 d., 12 val. ir 15 val. - Spektaklis visai šeimai „Kai aš mažas buvau“ | „Kai mes buvom maži, mus supo labai keistas pasaulis. Aplinkui visi buvo tokie dideli ir kažko iš mūsų norėjo. Kai truputėlį paaugom, pradėjom lankyti mokyklą. Ten patyrėm pačių įvairiausių dalykų: draugystę, meilę, išdavystę, džiaugsmą ir pavydą. Paskui svajojom kuo tapsim užaugę. Kai užaugom, prisiminėm vaikystės išdaigas, nuotykius ir istorijas, pagal kurias galima būtų parašyti linksmą ir įdomią knygą. Bet mes ne rašytojai, tad nusprendėm geriau visa tai suvaidinti. Taip gimė spektaklis „Kai aš mažas buvau““.
Keistuolių teatras, vasario 18 d., 12 val. ir 15 val. - Spektaklis vaikams pagal senovės lietuvių mitą „Eglė žalčių karalienė“ | Stalo teatro spektaklis „Eglė – žalčių karalienė“ visus kviečia prie stalo „paragauti“ senovės lietuvių papročių: burtažodžių, ritualų, „paskanauti“ gyvai atliekamų smuiko melodijų ir pyragėlių tikrų – teatre iškeptų. Stalo teatro spektaklis „Eglė – žalčių karalienė“ – objektų teatras: meninei idėjai perteikti naudojami senovėje naudoti daiktai ir rakandai. 2005 m. Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Aitvaras“ spektaklis apdovanotas dviem prizais: už geriausią režisūrą ir išrinktas geriausiu festivalio spektakliu.
Menų spaustuvė, vasario 18 d., 12 val. - Animacijos spektaklis „Tėčio pasaka“ | Vienas tėtis negalėjo nuleisti akių nuo savo mažosios ir atsistebėti kaip greitai ji ūgtelėjo. Rodos tereikia vos nusisukti, vos vieną dieną užtrukti darbe ilgėliau su nauju projektu ir šios mažos rankutės sugriebusios jį už ausų – nebe tokios ir mažos. “O gal čia ne šios rankutės išstypo, gal čia manęs per tuos darbus tapo mažiau?”- susimąstė pagrindinis spektaklio idėjos autorius ir tėtis (Nr. 1) Andrius Kirvela. Tėtis (Nr.2 – Gediminas Šiaulys) tylomis sukdamas ūsą jam pritarė. Taip tėčiams (Nr. 1 ir Nr. 2) gimė idėja kurti spektaklį. Šio spektaklio didžiausias rebusas – sujungti gyvų žmonių ir projektuojamų vaizdų pasaulius. Tam reikia ne tik fantazijos, bet ir matematiškai tikslaus projektavimo, preciziškos aktorių choreografijos. Specialiai šiam spektakliui buvo sukurta programinė įranga, leidžianti lanksčiai kontroliuoti scenoje demonstruojamas projekcijas. Rekomenduojama vaikams nuo 4 metų.
Menų spaustuvė, vasario 18 d., 18 val. - Spektaklis visai šeimai „Princesė ir kiauliaganys“ | Kaip vaikai įsivaizduoja Princesę? Gražią, mielą, gerą… Tačiau didysis pasakininkas parašė pasaką apie kitokią Princesę – kaprizingą, pasipūtusią, išlepintą – tokią, kuriai nepatinka viskas, kas tikra… Meilė, deja, akla – net ir šią princesę įsimylėjo Kunigaikštis. Taip pamilo, kad net sutiko kiaules ganyti… Kas buvo toliau? Ateikite į spektaklį ir sužinosite! Pasaką seka du klajojantys gatvės artistai, persikūnydami vis į kitą personažą – Princesę, Kunigaikštį, Karalių, Rūmų damą… ir net kiaules! H.K. Andersenas kadaise sukūrė labai šiuolaikišką pasaką – mūsų laikais, kai tikrovę dažnai pakeičia virtuali realybė – labai svarbu tampa atsirinkti, kas tikra, o kas – ne.
House of Puglu, vasario 18 d., 12 val. - Muzikinis lėlių spektaklis vaikams „Voro vestuvės“ | Muzikinis lėlių spektaklis „Voro vestuvės“ pagal Justino Marcinkevičiaus poemėlę – tai visiems gerai žinoma pasaka apie nedorėlį vorą Tabalai, sumaniusį Saulę pagrobti… Nuotaikingame lėlių vaidinime veikia gausybė personažų – miško žvėrelių, vabalų ir kitų gyvių – , kuriuos sukūrė teatro Meistras, lėlių konstruktorius Martynas Lukošius. Skulptūriškų formų ir išradingos konstrukcijos lėles bei objektus valdantys aktoriai veiksmą paįvairina nuotaikingais muzikiniais numeriais, kuriems muziką parašė kompozitorius Irmantas Jankaitis. Šis teatro kūrinys – kameriškai jaukus, šmaikščios nuotaikos ir įvairių sceninių triukų kupinas vaidinimas.
Vilniaus teatras „Lėlė“, vasario 17 d., 12 val. - Dramos ir objektų spektaklis vaikams „O Viešpatie, Vilnius!“ | Rūsys – šauni vieta, bandantiems slapstytis nuo gyvenimo. Jame, Mažojoje „Lėlės“ teatro scenoje, ir susitinka pora kiek „kuokštelėjusių“ pelėnų bei virtualaus pasaulio valdovas – skaudžiai su mama susipykęs berniukas. Tai istorija apie tiesos paieškas ir būtinybę kalbėtis, apie tai, kad problemos tampa išsprendžiamos jas išsakius ir nuo jų nebėgant. O šalia vienatvės, šeimos, draugystės bei tarpusavio supratimo laukia dar viena pasakojimo linija – puikiausio pasaulyje miesto, Vilniaus! Pelėnų, pratūnojusių savąjį gyvenimą rūsyje, dėka susipažinsime su šio krašto legendomis ir pasakojimais bei susiremsime su tokiomis paslaptingomis Vilniaus būtybėmis kaip kad magų magas Tvardauskas ir Vilniaus Baziliskas…
Vilniaus teatras „Lėlė“, vasario 17 d., 14 val. - Šešėlių pasaka vaikams „Sniego karalienė“ | Hanso Christiano Anderseno pasaka „Sniego karalienė” – vienas žymiausių danų pasakininko kūrinių, tapęs pasauline vaikų literatūros klasika. Pasaka apie mergaitės Gerdos kelionę ieškant brolio Kajaus ne kartą statyta įvairiuose teatruose, ekranizuota kine. Pasak spektaklio režisierės Nijolės Indriūnaitės, Anderseno pasakoje slypi bet kuriai jaunųjų žiūrovų kartai aktualūs klausimai: kas sudaro tarpusavio santykių pagrindą; kaip reikia vertinti Gyvybės ir Mirties sandūrą; kur slypi viltis, tokia reikalinga siekiant sukurti naują bendravimo kokybę? Pagrindinių pasakos veikėjų – sesers Gerdos ir brolio Kajaus – istorijoje minėti klausimai iškyla, kai vaikai netenka gebėjimo nuoširdžiai išklausyti vienas kitą, praranda dėmesingumą artimo abejonėms ir skausmui. Spektaklyje aktoriai vaidina šešėlių teatro principu, veikia įvairių dydžių ekranai, eksponuojamos projekcijos, skirtingų formų bei technologijų lėlės (popieriaus karpiniai, raižyti faktūriniai šešėliai), kaukės bei popieriaus plastikos objektai.
Vilniaus teatras „Lėlė“, vasario 18 d., 12 val. - Lėlių spektaklis vaikams „Gėlių istorijos“ | „Gėlių istorijos“ – visai šeimai skirtas lėlių spektaklis, sukurtas pagal latvių rašytojos Annos Sakse literatūrinių pasakų knygą „Pasakos apie gėles“. „Kiekvienos gėlės žiedas – lyg žmogaus gyvenimas, pro kurį galime praeiti ir taip nepastebėti jo grožio. O galime sustoti, užduoti klausimus ir klausytis. Trumpų istorijų. Graudžių ir liūdnų, juokingų ir absurdiškų. Tokių, kokie būna žmonių likimai. Spektaklyje siekiame kalbėti apie skirtingų žmonių, jų charakterių susidūrimus, vertybes, kurios atskleidžia kiekvieno iš mūsų gražiausias savybes, leidžia „sužydėti“… Kartais išties nepaprasta bendrauti su narcizais, tulpėmis, erškėtrožėmis, pelynais, šalavijais, žirniais – visokio plauko ir būdo žmonėmis. Tačiau meilė – geriausias sodininkas. Nugeni tai, kas nereikalinga: emocijas, ambicijas, iliuzijas – visas piktožes. O kartais persodini į kitą vietą. Tuomet sodas žydi.“ – apie spektaklį pasakoja režisierė N. Indriūnaitė.
Vilniaus teatras „Lėlė“, vasario 18 d., 14 val. - Muzikinis spektaklis vaikams „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ | Muzikinis spektaklis vaikams nuo vienerių iki šimto vienuolikos metų. Kas nežino Karlsono, kuris gyvena ant stogo? Karlsono pokštai prajuokins ne tik mažus, bet ir gerokai peraugusius, ir pačius vyriausius žiūrovus – tuos, kurie jau „pačiame jėgų žydėjime“. Kokias išdaigas krės Karlsonas, norėdamas pamokyti savo draugo Mažylio skriaudėją, namų tvarkytoją Freken Bok? Ar susidraugaus ši surūgusi moteriškė su išdaigininku Karlsonu? – Kantrybės, tiktai kantrybės! – pasakytų Karlsonas. Juk visa tai sužinosite mūsų spektaklyje.
Raganiukės teatras, vasario 18 d., 12 val. - Muzikinė pasaka vaikams „Undinėlė“ (rusų k.) | Bene gražiausia H. Ch. Anderseno pasaka atgyja teatro scenoje. Nuostabią istoriją apie beatodairišką meilę, pasiaukojimą ir išdavystę pastatė daugelio spektaklių vaikams scenarijų autorius, režisierius Jurijus Ščiuckis. Spalvingi kostiumai ir muzika sukuria pasakos atmosferą. Rekomenduojama vaikams nuo 7 metų.
Lietuvos rusų dramos teatras, vasario 18 d., 12 val.
KITI RENGINIAI:
- Kūrybinės dirbtuvės ir orientaciniai žaidimai skirti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui | Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga visa Lietuva pilna įvairių idėjų, iniciatyvų. Lietuvos kultūros centrai suvienijo savo pastangas ir neliko abejingi istorinei tautos atminčiai. Iniciatyvos autorius – Vilniaus mokytojų namai suvieniję kultūros centrus įgyvendinti bendrą projektą, taip pat nelieka nuošalyje ir vasario 16 d. kviečia į savo ir visų Jūsų namus – Mokytojų namus. Plačioje Mokytojų namų parengtoje programoje – ir kūrybinės dirbtuvės bei orientaciniai žaidimai, kuriuose bus įdomu sudalyvauti visai šeimai.
Mokytojų namai, vasario 16 d., 11 val. - Meninė studija „Trijų spalvų dermė“ | Valdovų rūmai kviečia nemokamai apsilankyti muziejaus nuolatinėse ekspozicijose ir dalyvauti valstybės atkūrimo šimtmečio proga vyksiančiose edukacinėse veiklose bei ekskursijose. Viena jų – meninė studija „Trijų spalvų dermė“. Rankų ir širdies šiluma sušildyta trispalvė gali įsikurti Jūsų namuose ir ilgai priminti neeilinį mūsų valstybės gimtadienį! Lankytojai kviečiami Valdovų rūmų muziejaus archeologinėje ekspozicijoje senovine technika pinti ir vyti lietuvišką trispalvę. Vilnonių siūlų gijos gali tapti knygos juostele arba apyranke. Kviečiami visus muziejaus lankytojai. Mažiesiems svečiams galės padėti tėveliai ir kiti artimieji.
Valdovų rūmai, vasario 16 d., 17 val. - Kūrybinės dirbtuvės vaikams ir paaugliams „Kaip Lietuvą kūrė pasaulio menininkai“ | Dirbtuvių metu susipažinsite su skirtingais paminklų, kurie įamžina Lietuvą kūrusius žmones, pavyzdžiais, diskutuosite, koks ir ar visada fizinis paminklas geriausiai įprasmina ypatingo žmogaus atminimą bei kokios gali būti kitokios atminimo įamžinimo formos.
Nacionalinė dailės galerija, vasario 16 d., 15 val. - Edukacinis renginys vaikams: paveikslėlių knygos vaikams „Per balas link aušros“ pristatymas | Turbūt kiekviename Lietuvos mieste dabar rastumėte gatvę, parką ar pastatą, pavadintą Jono Basanavičiaus garbei. Visi žinome, kad J. Basanavičius buvo Nepriklausomybės Akto signataras, dažnai vadinamas tautos patriarchu. Koks gi šis veiklus ir rūpestingas žmogus, keliautojas, tyrinėtojas, mokslininkas ir pasakų kūrėjas, svajojęs apie Lietuvos nepriklausomybę ir ją pasiekęs? Vaikų laukia susitikimas su tikru Jonu Basanavičiumi, kuris papasakos daug smagių ir neįtikėtinų savo gyvenimo faktų, taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, vasario 16 d., 12 val. - Edukacinis renginys „Bit&Byte“ dirbtuvės | Susitinkame švęsti technologijų ir laisvės jubiliejaus Šimtmečio programavimo valandėlėje! Kaip programuojant baseine aplenkti Rūtą Meilutytę ar pakartoti Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą? Laukia kūrybiški sprendimai ir atsakymai sprendžiant modernios Lietuvos istorijos, kultūros ir programavimo rebusus. Kviečiami 7–14 metų kūrėjai, jiems į kebliausius klausimus atsakyti padės mentoriai.
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, vasario 16 d., 12 val., 13 val. ir 14 val. - Interaktyvios kūrybinės dirbtuvės šeimoms | Šiemet minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis – geriausia proga prisiminti svarbiausius praeities įvykius ir drąsiai dalintis ateities vizijomis. Kūrybinėse dirbtuvėse sužinokite 10 reikšmingiausių J. Basanavičiaus darbų Lietuvai ir kartu su naujos knygos apie J. Basanavičių leidėjais pasinerkite į analoginės GIF knygelės gamybą.
Valstybės pažinimo centras, vasario 16 d., 16 val.
KINAS:
- „Trys didvyriai ir Egipto princesė“ | Kaip ir pernai, po Naujųjų pas kino žiūrovus skuba mylimi superherojai – trys didvyriai, kuriems vis atsiranda priežasčių, nuo ko gelbėti kunigaikštystę ir net visą pasaulį. Naujametę naktį, kai kunigaikštis ruošiasi sakyti iškilmingą kalbą, o arklys Julijus išpakuoja dovanas ir prižiūri šventinio stalo dengimą, didvyriai vyksta į svečius pas Aliošą. Ten sutinka keistą žmogų, vardu Kvailėnas. Pasirodo, tai – tryliktasis mėnuo, kuris šiaip jau niekam nereikalingas ir kuris siekia įgyvendinti savo didžiausią norą – tapti pačiu svarbiausiu metų mėnesiu. Jam tik reikia apsimesti Seniu Šalčiu, parodyti patikliajam Aliošai porą triukų, susidraugauti su didvyriais ir atsirasti Egipte – faraonų ir senovės piramidžių šalyje. Bet ne taip paprasta įgyvendinti savo kėslus, kai tau kelią pastoja ne tik trys didvyriai, bet ir jų žmonos, kunigaikštis, Julijus, slibinas Goryničius, tikrasis Senelis Šaltis ir netgi pati Egipto princesė Nefertitė!
Kino teatrai ir seansų laikai. - „Dagas iš akmens amžiaus“ | Seniai seniai, kai žemėje lakstė dinozaurai, mamutai ir kitokios nesąmonės, mūsų pro-pro-pro-pro-protėviai gaminosi ginklus iš akmens ir medžiojo triušius. Na, bent jau viena gentis taip darė. Gimtoji Dago gentis. Pats Dagas buvo šiek tiek keistas vaikinas. Jam, pavyzdžiui, kildavo klausimai apie tai, kodėl medžiojami tik triušiai, o ne didesni gyvūnai. Mėsos juk būtų daugiau? Tačiau vieną dieną juos užgriūva kur kas didesnės bėdos. Dago gentį su savo chebra užpuola kažkoks iki tol nematytas pasikėlęs bičas ir pompastiškai paskelbia apie Akmens amžiaus pabaigą ir Bronzos amžiaus pradžią. Nespėjęs išsiaiškinti, kas, po perkūnais, yra toji bronza, Dagas su gentainiais paimamas į nelaisvę ir nugabenamas į pagrobėjo miestą. O ten jau prasideda tokie stebuklai, kokių nei Dagas, nei jo bičiuliai net sapnuose neregėjo.
Kino teatrai ir seansų laikai. - „Vabaliukų istorijos“ | Nuošaliame spalvingo sodo kampelyje, kur nepasiekia žmonių akys, gyvena patys įvairiausi vabaliukai – bitelės, boružėlės, skruzdėlytės, drugeliai, jonvabaliai ir daugybė kitų. Visi vieni kitus pažįsta, bendrauja, dirba, draugauja, linksminasi ir padeda vieni kitiems. Tiesa, gyvenant tarp daugybės draugų, kartais būna sunku surasti savo vietą, bet jie stengiasi. Nes kiekvienas vabaliukas žino savo pareigas ir darbus, kuriuos atlikdami savo namus jie pavertė tikru rojaus kampeliu. Vieną dieną į jų namus atkeliauja svirplys Apolonas – dainininkas, fokusininkas ir artistas. Visi vabaliukai tiesiog sužavėti jo pasirodymo ir nuostabaus balso. Savo ruožtu Apoloną sužavi vietinių bičių karalienė Margarita. Apie tai sužinojusi, pikta Margaritos pusseserė, vapsva Vendė pasinaudoja gera Apolono širdimi ir, įviliojusi Margaritą į spąstus, ją pagrobia. Dingus karalienei, Vendė planuoja pati užimti jos vietą ir tapti nuostabaus sodo kampelio karaliene ir šeimininke. Supratęs, kad prieš savo norą tapo užpuolikų sąjungininku, Apolonas nusprendžia padaryti viską, kad išvaduotų Margaritą iš nelaisvės ir kartu su kitais nuostabiojo sodo gyventojais išlaisvinti naujuosius savo namus.
Kino teatrai ir seansų laikai. - „Koko“ | Kartą per metus mūsų protėviai grįžta į mūsų pasaulį, kad dar kartą pamatytų savo šeimas ir draugus. Bet niekas niekada nebuvo aplankęs jų – mirusiųjų – pasaulio. Iki šiol. Nepaisant griežto savo šeimos draudimo domėtis muzika, dvylikmetis Migelis negali atsispirti kerinčiai muzikos magijai. Jis svajoja tapti garsiu muzikantu ir dainininku, kaip ir jo dievukas Ernesto de la Cruzas. Siekdamas bet kokia kaina įrodyti save talentą, Migelis drauge su šunimi Dante netikėtai patenka į paslaptingą vietą. Pasirodo – tai mirusiųjų pasaulis, kuriame Migelis pagaliau išsiaiškins seną savo šeimos paslaptį, kodėl gi jų giminėje nuo seno muzika yra tapusi baisiausiu tabu.
Kino teatrai ir seansų laikai. - „Bulius Ferdinardas“ | Žmonės įpratę vieni kitus vertinti pagal taip, kaip kitas atrodo, bet… ne viskas taip paprasta. Ypač, kai kalba pasisuka apie Ferdinandą – milžinišką ispaniškų kovų bulių, kuriam vietoj kautynių daug labiau patinka gerėtis gamta, svajoti ir tiesiog draugauti. Ferdinando vaikystė buvo nuostabi – jis užaugo gražioje fermoje, kur jį mylėjo mergaitė Nina. Bet vieną dieną viską pasikeičia. Svajoklį gatvėje sučiumpa žmonės ir atiduoda jį ispaniškų bulių kautynių organizatoriams. Bet juk Ferdinandas – visai ne kovotojas!
Kino teatrai ir seansų laikai.
KAUNAS
- „Valstybingumo maršrutai. Geltona. Žalia. Raudona“ | Valstybės atkūrimo šimtmečio proga šiais metais kaip niekada daug renginių. „Valstybingumo maršrutai „Geltona. Žalia. Raudona.“ driekiasi ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir kituose Lietuvos miestuose. Šventės proga duris vėl plačiai atveria pažįstamos ir dar neatrastos kultūrinės erdvės ir muziejai, siūlantys įvairius užsiėmimus ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams!
Vyksta vasario 16 d.
Daugiau apie renginius čia.
TEATRAS:
- Spektaklis visai šeimai „Astrida“ | Veikiausiai visi puikiai prisimename pramuštgalvę Pepę Ilgakojinę, Mažyli ir jo bičiulį Karlsoną, kuris gyvena ant stogo, bei Emilį iš Lionebergos. Tai neabejotinai smagiausi vaikystės personažai! Tik ar iš tiesų pažįstame jų sumanytoją – švedų rašytoją Astridą Lindgren? Rašytoja Astrida Lindgren nuo pat mažumės buvo padūkusi, iš bendraamžių būrio išsiskirianti mergaitė. Trumpai kirptais plaukais, ne sijonuota, o kelnėta. Buvo pametusi galvą dėl džiazo ir labai mėgo šokti. Išsiskyrė smarkiu būdu ir gebėjimu rašyti, tad vos baigusi mokyklą buvo pakviesta į Vimerbio laikraščio redakciją rengti trumpus reportažus bei skelbimus. Vėliau lankė stenografijos ir mašininkių kursus, kol galiausiai atrado aistrą rašyti vaikams. Nors ištekėjo bei tapo mama – augino sūnų Larsą ir dukrą Karin – ją visą gyvenimą lydėjo noras likti vaikystėje – mėgo karstytis kuo aukščiau, kuo pavojingiau. Su šia rašytoja susipažinti kviečia žymi spektaklių vaikams autorė ir aktorė Inesa Paliulytė. Įkvėpta pašėlusios rašytojos kūrybos ir nepaprastos asmenybės, ji parašė pjesę, kurioje veikia ne tik pati Astrida, bet ir patys šauniausi jos personažai, taip pat susipažįstama su Astridos tėvais, seneliais ir draugais.
Nacionalinis Kauno dramos teatras, vasario 18 d., 14 val. - Spektaklis vaikams „Žalias žalias obuoliukas“ | Spektaklio kūrėjai kviečia į susitikimą su stebuklinga gamtos esybe, per kurią atsiveria visi būties slėpiniai… Prie obels prasideda mažo žmogaus gyvenimo kelionė ir medžio istorija, atskleidžianti amžinos ir pasiaukojančios draugystės grožį. „Kartą buvo obelis… ir ji mylėjo berniuką. Kiekvieną dieną berniukas ateidavo pas obelį valgyti jos obuolių, suptis jos šakose ar miegoti jos pavėsyje… ir obelis buvo laiminga. Tačiau berniukas augo ir troško vis daugiau ir daugiau… Ir obelis jam dovanojo viską, ką turi… “.
Kauno valstybinis lėlių teatras, vasario 17 d., 12 val. - Spektaklis vaikams „Tigriukas Petrikas“ | Vienoje gyvūnų karalystėje gyveno mažas linksmas tigriukas vardu Petrikas. Petrikas buvo mandagus ir paklusnus, bet turėjo vieną trūkumą – jis visko bijojo. Taip, jis buvo per daug baikštus. Nenuostabu, kad jis, kaip ir visi bailiukai, svajojo tapti drąsuoliu… Pirmi bandymai įveikti baimę, kai pasilieki name vienas, nebuvo sėkmingi. Dėl to Didysis Tigras atėmė iš jo teisę į dryžius ant kailio, kurie simbolizuoja tigrų stiprumą. Dramblys, beždžionės, kiškiai ir kiti gyvūnai juokėsi iš Petriko. Nusiminęs mažas tigriukas nuėjo ieškoti drąsos…
Kauno valstybinis lėlių teatras, vasario 18 d., 12 val.
KITI RENGINIAI:
- Aromaterapinių žvakių gamyba | Žvakių gamyba – įtraukiantis užsiėmimas, o užburiantis žvakių šviesos jaukumas leidžia atsikvėpti nuo nepailstančio gyvenimo ritmo. Edukacijos metu metu gaminsite natūralias sojų vaško žvakes, kurios šildys ir sukurs jaukumą Jūsų namuose. Gamybai naudosite tik ekologišką sojų vašką, kuriame nėra toksinių ir genetiškai modifikuotų medžiagų. Magiškai maišysite specialius žvakių dažus ir derinsite spalvas. Kūrybos procesas įdomus ir įtraukiantis, o prabangių eterinių aliejų įvairovė leis susikurti individualaus kvapo natūralią žvakę. Sukursite ne tik mėgstamų spalvų ir malonaus kvapo aromaterapinę žvakę, tačiau ją ir papuošite. Puošti galėsite su tikrais konditeriniais švirkštais, suplakę kitos formulės sojų vašką. Taip pat puošybai naudosite natūralius ingredientus – gėlių žiedus, kavos pupeles, gintarą. Edukacija skirta suaugusiems ir vaikams nuo 8 metų. (mažesniems bus reikalinga tėvelių pagalba).
„Ekožvakių studija“, Raudondvario dvaras, vasario 17 d., 11 val. - Kūrybinis-edukacinis užsiėmimas „Dėmesio – dėmesys!“ | Dėl greitėjančio gyvenimo tempo ir kasdien mus pasiekiančios informacijos gausos vis dažniau susiduriame su problema – išsiblaškiusiais, susikaupti negebančiais savo vaikais. Bendraminčių lektorių grupė „Elementoriaus bitės“ kviečia 6-7 metų vaikus ir jų tėvelius į 1,5 val. trukmės edukacinį-kūrybinį užsiėmimą „Dėmesio – dėmesys!“. Užsiėmimo metu žaisite įvairius vaiko koncentraciją lavinančius žaidimus, atliksite žaismingus susikaupimo pratimus, išbandysite smagias dėmesingumą ugdančias praktikas. Žaidybinių situacijų metu mokysitės valingai sutelkti dėmesį ties vienu daiktu, perkelti dėmesį nuo vieno dalyko prie kito naudodamiesi visais savo jutimais – rega, klausa, judėjimu, lytėjimu. Užsiėmimo metu žaisite edukacinius, socialinius, kūrybinius mokymosi žaidimus kartu su aktoriumi, režisieriumu, teatro mokytoju Vytautu Gasiliūnu, pradinių klasių mokytoja metodininke, kūrybiško mokymosi projektų kuratore Rykante Šimkūnaite, etikos mokytoja, lektore, neformalaus ugdymo kuratore Dalia Lingiene.
Kauno kamerinis teatras, vasario 18 d., 11 val. - Edukaciniai užsiėmimai naujoje parodoje „Atgimusi po sunaikinimo“ | Sudalyvaukite edukaciniuose užsiėmimuose naujoje parodoje „Atgimusi po sunaikinimo“, skirtoje pristatyti Lietuvos karines vėliavas. Jūsų lauks smagūs žaidimai interaktyviuose ekranuose. Juos žaisdami sužinosite kokia vėliava „priklauso“ vienai ar kitai istorinei asmenybei, o skenuodami QR kodus galėsite sudėlioti įvairias dėliones ir pamatyti skirtingus karinių vėliavų eskizus. Taip pat patys kursite ir piešite savo vėliavas, į kurias galėsite pasižiūrėti papildytos realybės pagalba. Parodoje turėsite progą skirti šiek tiek laiko įvairių vaizdo įrašų peržiūrai. Stebėdami juos pamatysite, kaip vėliavos yra restauruojamos arba išsiaiškinsite, kokia yra vėliavos reikšmė mūšio lauke. Nepraleiskite progos moderniai pažinti mūsų karines vėliavas!
Vytauto Didžiojo karo muziejus, vasario 18 d., 14 val.
KINAS:
- „Dagas iš akmens amžiaus“ | Seniai seniai, kai žemėje lakstė dinozaurai, mamutai ir kitokios nesąmonės, mūsų pro-pro-pro-pro-protėviai gaminosi ginklus iš akmens ir medžiojo triušius. Na, bent jau viena gentis taip darė. Gimtoji Dago gentis. Pats Dagas buvo šiek tiek keistas vaikinas. Jam, pavyzdžiui, kildavo klausimai apie tai, kodėl medžiojami tik triušiai, o ne didesni gyvūnai. Mėsos juk būtų daugiau? Tačiau vieną dieną juos užgriūva kur kas didesnės bėdos. Dago gentį su savo chebra užpuola kažkoks iki tol nematytas pasikėlęs bičas ir pompastiškai paskelbia apie Akmens amžiaus pabaigą ir Bronzos amžiaus pradžią. Nespėjęs išsiaiškinti, kas, po perkūnais, yra toji bronza, Dagas su gentainiais paimamas į nelaisvę ir nugabenamas į pagrobėjo miestą. O ten jau prasideda tokie stebuklai, kokių nei Dagas, nei jo bičiuliai net sapnuose neregėjo.
Kino teatrai ir seansų laikai. - „Koko“ | Kartą per metus mūsų protėviai grįžta į mūsų pasaulį, kad dar kartą pamatytų savo šeimas ir draugus. Bet niekas niekada nebuvo aplankęs jų – mirusiųjų – pasaulio. Iki šiol. Nepaisant griežto savo šeimos draudimo domėtis muzika, dvylikmetis Migelis negali atsispirti kerinčiai muzikos magijai. Jis svajoja tapti garsiu muzikantu ir dainininku, kaip ir jo dievukas Ernesto de la Cruzas. Siekdamas bet kokia kaina įrodyti save talentą, Migelis drauge su šunimi Dante netikėtai patenka į paslaptingą vietą. Pasirodo – tai mirusiųjų pasaulis, kuriame Migelis pagaliau išsiaiškins seną savo šeimos paslaptį, kodėl gi jų giminėje nuo seno muzika yra tapusi baisiausiu tabu.
Kino teatrai ir seansų laikai. - „Bulius Ferdinardas“ | Žmonės įpratę vieni kitus vertinti pagal taip, kaip kitas atrodo, bet… ne viskas taip paprasta. Ypač, kai kalba pasisuka apie Ferdinandą – milžinišką ispaniškų kovų bulių, kuriam vietoj kautynių daug labiau patinka gerėtis gamta, svajoti ir tiesiog draugauti. Ferdinando vaikystė buvo nuostabi – jis užaugo gražioje fermoje, kur jį mylėjo mergaitė Nina. Bet vieną dieną viską pasikeičia. Svajoklį gatvėje sučiumpa žmonės ir atiduoda jį ispaniškų bulių kautynių organizatoriams. Bet juk Ferdinandas – visai ne kovotojas!
Kino teatrai ir seansų laikai.
KLAIPĖDA
- „Valstybingumo maršrutai. Geltona. Žalia. Raudona“ | Valstybės atkūrimo šimtmečio proga šiais metais kaip niekada daug renginių. „Valstybingumo maršrutai „Geltona. Žalia. Raudona.“ driekiasi ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir kituose Lietuvos miestuose. Šventės proga duris vėl plačiai atveria pažįstamos ir dar neatrastos kultūrinės erdvės ir muziejai, siūlantys įvairius užsiėmimus ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams!
Vyksta vasario 16 d.
Daugiau apie renginius čia.
TEATRAS:
- Šokio spektaklis „Baltoji lopšinė“ ir kūrybinės dirbtuvės | Spektaklyje vaikams „Baltoji lopšinė” sutinkame 4 veikėjus: Zuikutį, močiutę Karvę, kaimynę Antį ir mamą Zuikę, su kuria susitikimas Zuikučiui įmanomas tik sapnų ar vaizduotės pagalba. Kaip paaiškinti vaikui, kad nepaisant to, jog tėveliai dėl svarbių priežasčių priversti nuolat leisti ilgas valandas darbe ar net išvykti iš gimtosios šalies, jie visada šalia savo mintimis ir jausmais, mylintys ir besirūpinantys… Šokio spektaklis visai šeimai „Baltoji lopšinė” apie tai, kaip Zuikutis iš savo kasdienybės keliauja į sapnų ir svajonių pasaulį, sutinka pasiilgtą mamą ir susitaiko su savo globėjomis. Tai – istorija apie vaiką, nepaisant jį meile apgaubusių močiutės ir kaimynės, besiilgintį mamos ir tėčio. Už spektaklį „Baltoji lopšinė“ choreografė Agnija Šeiko ir dailininkas Artūras Šimonis nominuoti Auksiniam scenos kryžiui. Po spektaklio laukia trumpos kūrybinės dirbtuvės.
Klaipėdos dramos teatras, vasario 17 d., 12 val. - Spektaklis vaikams „Arklio Dominyko meilė“ | Popierinių (origami) lėlių vaidinimas pagal Vytauto V. Landzbergio labai savitą, keistą pasaką, kupiną švelnaus humoro, taip pat nuoširdžių draugystės, ištikimybės, meilės jausmų. Knygos siužetas stebinantis, paradoksalus. Laukinis arklys Dominykas sutinka ir pamilsta gražią ir truputį aikštingą rugiagėlę. Artėjant žiemai, arklys nuskina rugiagėlę ir paslepia, nes šalna kėsinasi ją sušaldyti, o pats iškeliauja į Afriką. Jo kelionė įdomi ir sudėtinga. Dominykas susitinka baltąją mešką, krokodilą, kupranugarių, begemotuką ir kitokių veikėjų. Pagaliau Dominykas patenka į rugiagėlių pievą, iš kurios kilusi jo mylimoji. Artėjant pavasariui Dominykas grįžta į Lietuvą, nes vėl turi išdygti jo rugiagėlė. Vytauto V. Landzbergio tekstas, popierinės origami lėlės lietos akvarele (dailininkė Liuda Liaudanskaitė) įdomiai ir subtiliai papasakoja šia nuostabią meilės istoriją.
Klaipėdos dramos teatras, vasario 18 d., 12 val. - Spektaklis vaikams „Grybų karas“ | „Teatre vaikus įprasta masinti spalvingomis dekoracijomis, kostiumais, tuo sintetiniu ir spalvingu į animaciją vis panašesniu pasauliu, kuris scenoje plaukia tarsi televizijos kadre. Mūsų „Grybų karas“ bus kitoks, visų pirmiausia „cirkiškas“. Klounų „armija“ tuščioje scenoje sukurs gyvą cirko ir teatro išraiškos priemonių sintezę: transformuojami kostiumai vaikų akyse virs fantastiškais grybų karo pėstininkais ir generolais, aktoriai prasidangins ir vėl išdygs scenoje nelyginant magiškoje cirko spintoje. Tikime, kad tokio stebuklingo ir muzikalaus „Grybų karo“ scenoje dar nebuvo. Specialias dainų, akapelos ir net triukšmo bei ritminės muzikos kompozicijas spektakliui kūrė kompozitorė Nijolė Sinkevičienė. Tad poemos muzikalumas bus išreikštas itin ryškiai ir kartu itin įdomiai bei šiuolaikiškai.“
Klaipėdos dramos teatras, vasario 18 d., 12 val. - Spektaklis vaikams „Stebuklingas Pelenės laikas“ | Viename naujame mikro rajone, šalia milžiniškų devynaukščių, stovėjo senas, raudonų plytų penkiaaukštis. Kokie įvykiai sukrėtė šio namo gyventojus jums papasakos plunksnos meistrė, detektyvė Zofija, slapyvardžiu Didžioji Z. Stebuklai vyksta visur ir visada, tik budri erelio akis, karšta liūtės širdis, labradoro nuoširdumas gali tai pastebėti. „Stebuklingas Pelenės laikas“ – tai spektaklis apie mažą stebuklą, kurį patiria šių dienų Pelenė. Pelenės šiame spektaklyje neaplanko stebuklinga fėja, tėtis iš kelionės neparveža trijų stebuklingų riešutėlių, bet asmenybės „transformacija“ vis dėlto įvyksta – autobusų stotelėje mergaitė randa lagaminą, kuriame – jai tinkanti suknelė ir batukai. Jais pasipuošusi Pelenė ir sužiba grupės „Šalpusniai“ koncerte.
Klaipėdos lėlių teatras, vasario 17 d., 12 val. - Spektaklis vaikams „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ | „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė“ – tai labai vaizdingai, įtaigiai ir jautriai papasakota istorija apie porcelianinį triušį, kuris mokosi mylėti. Edvardas Tiuleinas – tai išpaikintas triušis, kuriam nerūpi niekas, išskyrus jį patį. Vieną dieną Edvardas pasimeta. Glūdėdamas vandenyno gelmėse, šokdamas gatvėje, susitikdamas su keisčiausiais žmonėmis, triušis supranta, kad jo širdis sukurta mylėti. Ieškodamas kelio namo jis keliauja iš rankų į rankas, mokosi vertinti draugystę, ima suprasti, kas yra meilė, prisirišimas, ilgesys. „Atverk savo širdį – ir kas nors ateis. Kas nors tikrai tavęs ateis“, – toks spektaklio moto. Klaipėdos lėlių teatre ši nuostabi istorija pasakojama be žodžių, su senais, vaikų atneštais žaislais, kurie jau nugyveno savo gyvenimą, bet prisikėlė šiam vaidinimui. Spektaklio kūrėjai ragina žiūrovus pažvelgti į žaislą kitomis akimis, ugdo vaikų vaizduotę, kūrybiškumą, parodo, kad lėlių teatras gali būti nenuspėjamas, asociatyvus, įdomus ir kuriamas namuose.
Klaipėdos lėlių teatras, vasario 18 d., 12 val. - Muzikinis spektaklis vaikams „Pasaka apie katinėlį, gaidelį ir septynis ožiukus“ | Nusibodo Katinėliui ir Gaideliui gyventi pas ūkininką. Jie nutaria keliauti į mišką ir ten pasistatyti savo namelį. Kiekvienas pasiėmė po vieną brangiausią sau daiktelį ir iškeliavo. Pamiškėje naujakuriai greitai susirentė jaukų namuką. Abu buvo be galo laimingi. Jie apsidžiaugė sužinoję, kad kaimynystėje gyvena Mama Ožka su visu pulku mažų ožiukų, kurių yra net septyni. Katinėliui ir Gaideliui labai patiko naujieji kaimynai ir jų draugiška bendrija. Tačiau paaiškėja, kad ne visi miško gyventojai yra tokie malonūs. Štai dabar ir prasideda neįtikėtini įvykiai… Šiame linksmame muzikiniame vaidinime aktoriai dainuoja gyvai. Į veiksmą įtraukiami net mažieji žiūrovai ir jų tėveliai. Tad nuobodžiauti neteks niekam.
Žvejų rūmai, vasario 17 d., 12 val. - Spektaklis vaikams „Pasaka apie Sernbernarą ir katytę Fėją“ | Ar tau kada buvo atėjusi į galvą mintis, jog kažkur už tolimų jūrų ir miškų yra stebuklingas Pasaulio Kraštas, kur baigiasi ne tik žemė ir vandenys, bet ir visi rūpesčiai. Jei smalsu sužinoti, kas tai per stebuklingas kraštas, kviečiame į smagų, kupiną nuotykių spektaklį, kuriame skamba smagi muzika, daug šokių ir spalvingos dekoracijos.
Žvejų rūmai, vasario 18 d., 12 val.
KITI RENGINIAI:
- Kūrybinės dirbtuvės „Supilk smėlio pilį“ | Vasario 16-ąją Prano Domšaičio galerijoje – įvairūs kultūriniai renginiai. Nuo 12 iki 17 val. vyks kūrybinės dirbtuves „Supilk laisvės pilį“. Visi – maži ir dideli – galės statyti pilį iš kinetinio smėlio, papuošti ją sukurta vėliavėle, o nuotrauką pasidalinti galerijos socialiniame tinkle Facebook.
Prano Domšaičio galerija, vasario 16 d., 12 val. - Edukacinis užsiėmimas vaikams „Apie geležinį vilką ir Lietuvos kunigaikščių žygius“ | Šis edukacinis užsiėmimas – iš ciklo „Pasakos muziejuje. Kas muziejuje gyvena?“ , įkvėptas skulptoriaus Vytauto Kašubos (1915–1997) kūrybos ekspozicijos. Sekant pasaką, vaizdingai prisimenama LDK istorija ir valdovai, aptariami jiems pastatyti paminklai. Pasekus pasaką apžiūrima V. Kašubos ekspozicija. Praktinė dalis – lipdymas.
Prano Domšaičio galerija, vasario 16 d., 14 val.
KINAS:
- „Trys didvyriai ir Egipto princesė“ | Kaip ir pernai, po Naujųjų pas kino žiūrovus skuba mylimi superherojai – trys didvyriai, kuriems vis atsiranda priežasčių, nuo ko gelbėti kunigaikštystę ir net visą pasaulį. Naujametę naktį, kai kunigaikštis ruošiasi sakyti iškilmingą kalbą, o arklys Julijus išpakuoja dovanas ir prižiūri šventinio stalo dengimą, didvyriai vyksta į svečius pas Aliošą. Ten sutinka keistą žmogų, vardu Kvailėnas. Pasirodo, tai – tryliktasis mėnuo, kuris šiaip jau niekam nereikalingas ir kuris siekia įgyvendinti savo didžiausią norą – tapti pačiu svarbiausiu metų mėnesiu. Jam tik reikia apsimesti Seniu Šalčiu, parodyti patikliajam Aliošai porą triukų, susidraugauti su didvyriais ir atsirasti Egipte – faraonų ir senovės piramidžių šalyje. Bet ne taip paprasta įgyvendinti savo kėslus, kai tau kelią pastoja ne tik trys didvyriai, bet ir jų žmonos, kunigaikštis, Julijus, slibinas Goryničius, tikrasis Senelis Šaltis ir netgi pati Egipto princesė Nefertitė!
Kino teatrai ir seansų laikai. - „Dagas iš akmens amžiaus“ | Seniai seniai, kai žemėje lakstė dinozaurai, mamutai ir kitokios nesąmonės, mūsų pro-pro-pro-pro-protėviai gaminosi ginklus iš akmens ir medžiojo triušius. Na, bent jau viena gentis taip darė. Gimtoji Dago gentis. Pats Dagas buvo šiek tiek keistas vaikinas. Jam, pavyzdžiui, kildavo klausimai apie tai, kodėl medžiojami tik triušiai, o ne didesni gyvūnai. Mėsos juk būtų daugiau? Tačiau vieną dieną juos užgriūva kur kas didesnės bėdos. Dago gentį su savo chebra užpuola kažkoks iki tol nematytas pasikėlęs bičas ir pompastiškai paskelbia apie Akmens amžiaus pabaigą ir Bronzos amžiaus pradžią. Nespėjęs išsiaiškinti, kas, po perkūnais, yra toji bronza, Dagas su gentainiais paimamas į nelaisvę ir nugabenamas į pagrobėjo miestą. O ten jau prasideda tokie stebuklai, kokių nei Dagas, nei jo bičiuliai net sapnuose neregėjo.
Kino teatrai ir seansų laikai. - „Koko“ | Kartą per metus mūsų protėviai grįžta į mūsų pasaulį, kad dar kartą pamatytų savo šeimas ir draugus. Bet niekas niekada nebuvo aplankęs jų – mirusiųjų – pasaulio. Iki šiol. Nepaisant griežto savo šeimos draudimo domėtis muzika, dvylikmetis Migelis negali atsispirti kerinčiai muzikos magijai. Jis svajoja tapti garsiu muzikantu ir dainininku, kaip ir jo dievukas Ernesto de la Cruzas. Siekdamas bet kokia kaina įrodyti save talentą, Migelis drauge su šunimi Dante netikėtai patenka į paslaptingą vietą. Pasirodo – tai mirusiųjų pasaulis, kuriame Migelis pagaliau išsiaiškins seną savo šeimos paslaptį, kodėl gi jų giminėje nuo seno muzika yra tapusi baisiausiu tabu.
Kino teatrai ir seansų laikai. - „Bulius Ferdinardas“ | Žmonės įpratę vieni kitus vertinti pagal taip, kaip kitas atrodo, bet… ne viskas taip paprasta. Ypač, kai kalba pasisuka apie Ferdinandą – milžinišką ispaniškų kovų bulių, kuriam vietoj kautynių daug labiau patinka gerėtis gamta, svajoti ir tiesiog draugauti. Ferdinando vaikystė buvo nuostabi – jis užaugo gražioje fermoje, kur jį mylėjo mergaitė Nina. Bet vieną dieną viską pasikeičia. Svajoklį gatvėje sučiumpa žmonės ir atiduoda jį ispaniškų bulių kautynių organizatoriams. Bet juk Ferdinandas – visai ne kovotojas!
Kino teatrai ir seansų laikai.
ŠIAULIAI
- „Valstybingumo maršrutai. Geltona. Žalia. Raudona“ | Valstybės atkūrimo šimtmečio proga šiais metais kaip niekada daug renginių. „Valstybingumo maršrutai „Geltona. Žalia. Raudona.“ driekiasi ne tik Vilniuje, bet ir Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir kituose Lietuvos miestuose. Šventės proga duris vėl plačiai atveria pažįstamos ir dar neatrastos kultūrinės erdvės ir muziejai, siūlantys įvairius užsiėmimus ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams!
Vyksta vasario 16 d.
Daugiau apie renginius čia.
TEATRAS:
- Šou vaikams „Balerina prieš slibiną“ | Pilnas staigmenų, burtų ir triukų, su „skraidančios“ akrobatės ir tikros balerinos šokiu – naujas, interaktyvus ir pamokantis šou vaikams „Balerina prieš Slibiną“. Tai – linksma, jautri ir nepamirštama istorija apie balerinos ir jos mamos susitaikymo kelionę, kurios metu laukia netikėtos pažintys su vaikų širdis jau spėjusiais užkariauti filmukų personažais. Ko galime išmokti iš linksmųjų pakalikų? O Šreko? Kuo balerinai gali padėti pats greičiausias pasaulyje lenktyninis automobilis? Spektaklio metu jūs išvysite „skraidančią“ akrobatę, ant pirštų galiukų šokančią baleriną, savo uodega po salę mosuos beveik tikras Slibinas, pavogęs balerinos mamą. Spektaklio žiūrovų laukia ypatinga staigmena – tikri burtai ir sprogimai, kuriuos pademonstruos tikra chemijos žinovė – panelė Molekulė.
Koncertų salė „Saulė“, vasario 18 d., 12 val.
KITI RENGINIAI:
-
„Šimtmečio Šiauliai“ | Šiauliai kviečia visus gyventojus ir miesto svečius paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį ir dalyvauti programoje. Tarp daugybės renginių tinkančių visai šeimai – vaikų piešinių paroda, koncertai, teatralizuoti pasirodymai ir kt.
Įvairios vietos, vasario 15-16 d.
KINAS:
- „Dagas iš akmens amžiaus“ | Seniai seniai, kai žemėje lakstė dinozaurai, mamutai ir kitokios nesąmonės, mūsų pro-pro-pro-pro-protėviai gaminosi ginklus iš akmens ir medžiojo triušius. Na, bent jau viena gentis taip darė. Gimtoji Dago gentis. Pats Dagas buvo šiek tiek keistas vaikinas. Jam, pavyzdžiui, kildavo klausimai apie tai, kodėl medžiojami tik triušiai, o ne didesni gyvūnai. Mėsos juk būtų daugiau? Tačiau vieną dieną juos užgriūva kur kas didesnės bėdos. Dago gentį su savo chebra užpuola kažkoks iki tol nematytas pasikėlęs bičas ir pompastiškai paskelbia apie Akmens amžiaus pabaigą ir Bronzos amžiaus pradžią. Nespėjęs išsiaiškinti, kas, po perkūnais, yra toji bronza, Dagas su gentainiais paimamas į nelaisvę ir nugabenamas į pagrobėjo miestą. O ten jau prasideda tokie stebuklai, kokių nei Dagas, nei jo bičiuliai net sapnuose neregėjo.
Kino teatrai ir seansų laikai. - „Koko“ | Kartą per metus mūsų protėviai grįžta į mūsų pasaulį, kad dar kartą pamatytų savo šeimas ir draugus. Bet niekas niekada nebuvo aplankęs jų – mirusiųjų – pasaulio. Iki šiol. Nepaisant griežto savo šeimos draudimo domėtis muzika, dvylikmetis Migelis negali atsispirti kerinčiai muzikos magijai. Jis svajoja tapti garsiu muzikantu ir dainininku, kaip ir jo dievukas Ernesto de la Cruzas. Siekdamas bet kokia kaina įrodyti save talentą, Migelis drauge su šunimi Dante netikėtai patenka į paslaptingą vietą. Pasirodo – tai mirusiųjų pasaulis, kuriame Migelis pagaliau išsiaiškins seną savo šeimos paslaptį, kodėl gi jų giminėje nuo seno muzika yra tapusi baisiausiu tabu.
Kino teatrai ir seansų laikai. - „Bulius Ferdinandas“ | Žmonės įpratę vieni kitus vertinti pagal taip, kaip kitas atrodo, bet… ne viskas taip paprasta. Ypač, kai kalba pasisuka apie Ferdinandą – milžinišką ispaniškų kovų bulių, kuriam vietoj kautynių daug labiau patinka gerėtis gamta, svajoti ir tiesiog draugauti. Ferdinando vaikystė buvo nuostabi – jis užaugo gražioje fermoje, kur jį mylėjo mergaitė Nina. Bet vieną dieną viską pasikeičia. Svajoklį gatvėje sučiumpa žmonės ir atiduoda jį ispaniškų bulių kautynių organizatoriams. Bet juk Ferdinandas – visai ne kovotojas!
Kino teatrai ir seansų laikai.
Susiję straipsniai