„Vilniaus galerija“ tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius“ | Vilnius (birželio 7 – 10)

Tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius“, sostinėje vykstančioje birželio 7–10 dienomis, „Vilniaus galerija“ kartu su „Vilniaus fotografijos galerija“ pristato žymių Lietuvos fotografų Raimondo Paknio ir Arūno Baltėno darbus.

Daugiau

Atkurta Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus sienų tapyba | Kaunas (gegužės 9 – 13)

Natūralaus dydžio skaitmeninis freskos atspaudas, nebijantis nei saulės, nei lietaus, bus eksponuojamas Namų idėjų centro „NIC“ lauko teritorijoje. Tai – ne pavieniai kūrinio fragmentai, o ištisinė, autentiško dydžio siena, kurios bendras plotas siekia net 110 kvadratinių metrų!

Daugiau

Gerardo Šlektavičiaus kūrinių paroda „Spalvoti prisiminimai“ | Vilnius (gegužės 7 – birželio 2)

Renginio „Dizaino Savaitė 2018“ metu „Vilniaus galerija“ kviečia į grafiko, iliustratoriaus Gerardo Šlektavičiaus (g. 1952) kūrinių parodą „Domus“ galerijoje, kur bus pristatomi spalvoti lino raižiniai, autoriaus sukurti praėjusio amžiaus 9–10 dešimtmečiuose.

Daugiau

Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės paroda „Medžiai ir bokštai“ | Vilnius (balandžio 17 – gegužės 5)

Balandžio 17 – gegužės 5 dienomis „Vilniaus galerija“ kviečia į tapytojos F. Linčiūtės-Vaitiekūnienės parodą „Medžiai ir bokštai“. Paroda vyks Vilniuje, „Pylimo galerijoje“ (Pylimo g. 30). Parodos pristatymas – balandžio 17 dieną, 18 valandą.

Daugiau

„Vilnius tapytojų akimis“ | Vilnius (sausio 25 – vasario 24)

Norėdama paminėti Lietuvos sostinės gimtadienį, „Vilniaus galerija“ pristato parodą „Vilnius tapytojų akimis“. Joje – trijų gerai žinomų Lietuvos menininkų – Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės, Jono Mackonio-Mackevičiaus ir Ričardo Zdanavičiaus – tapybos darbai.

Daugiau

Birutės Stančikaitės ir Gerardo Šlektavičiaus kūrinių paroda „Dviese“ | Šiauliai (rugpjūčio 11 – rugsėjo 9)

„Vilniaus galerija“ kviečia į rugpjūčio 11 – rugsėjo 9 dienomis Namų idėjų centre „NIC“, Šiauliuose, vykstančią menininkų Birutės Stančikaitės ir Gerardo Šlektavičiaus kūrinių parodą „Dviese“, kurioje eksponuojami autorių tapybos, grafikos darbai, piešiniai.

Daugiau

B. Žilytės ir A. Steponavičiaus sienų tapyba | Šiauliai (gegužės 10 – birželio 1)

Ekspozicijoje – B. Žilytės ir A. Steponavičiaus Valkininkų sanatorijoje „Pušelė“ esančios tapybos fragmentai, tarp kurių – ir autentiško dydžio skaitmeninis spaudas „Saulė“. Parodos lankytojai taip pat galės išvysti originalius pasakai „Eglė žalčių karalienė“ B. Žilytės kurtus paveikslus, legendinės Vilniaus kavinės „Nykštukas“ sienas puošusius dailininkų darbus.

Daugiau

Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus sienų tapyba | Klaipėda (gegužės 2 – 31)

Jau dvyliktus metus iš eilės vykstančio dizaino festivalio „Dizaino savaitė“ metu „Vilniaus galerija“ kviečia į gegužės 2 dieną Klaipėdoje, „Namų idėjų centre“ (NIC), organizuojamus renginius. Jų dalyviai galės ne tik pasiklausyti architektūros ir meno pasaulyje gerai žinomų pranešėjų, bet ir pamatyti unikalią B. Žilytės ir A. Steponavičiaus sienų tapybos parodą. 

Daugiau

Eglės Einikytės–Narkevičienės darbų paroda „Tyras“ | Vilnius (gegužės 3 – 27)

Parodoje pristatoma dalis E. Einikytės skulptūrų ir kitų meno objektų iš 2014–2015 metais gimusios kolekcijos. Joje autorė jautriai tyrinėja  kitoniškumą, tarpusavio santykius, susiliejimą su gamta, tačiau nevengia ir laikinumo, kūno irimo, mirties temų.

Daugiau

Tapybos paroda „Žiemos laiškai pavasariui“ | Vilnius (kovo 4 – balandžio 20)

Parodos pavadinimas žada netikėtumą. Kaip savo laiškuose į pavasarį kreipiasi žiema? Apie ką juose pasakoja? Parodos rengėjai atskleidžia, kad tai asmeniški įrašai apie ramybės ir susikaupimo laiką, kartu su gamtos kismu virstantį vizualiais pasakojimais. Jų autorės – tapančios grafikės.

Daugiau

Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus sienų tapyba Dramos teatre | Vilnius (gruodžio 3 – sausio 31)

Gruodžio 3–31 dienomis „Vilniaus galerija“ suteikia progą visiems dailininkės Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus kūrinių gerbėjams Nacionaliniame Vilniaus dramos teatre pamatyti unikalią dviejų menininkų sienų tapybos parodą ir prisiminti arba naujai išgyventi autorių kurtą stebuklinės pasakos realybę.

Daugiau

Ričardo Zdanavičiaus paroda „Dialogas“ | Klaipėda (spalio 10 – lapkričio 19)

„Vilniaus galerija“ kviečia į žymaus lietuvių dailininko tapytojo, tapybos restauratoriaus Ričardo Zdanavičiaus (1956) parodą „Dialogas“ Klaipėdoje spalio 10 – lapkričio 19 dienomis. Tai – jau daugiau nei 15 metų autoriaus rengiamas tęstinis parodų ciklas.

Daugiau

Tapybos ir grafikos paroda „Atostogų aidai“ | Šiauliai (rugsėjo 26 – lapkričio 7)

Nepraėjo nė mėnuo, o vasara, atrodo, liko kažkur neapčiuopiamai toli… „Vilniaus galerija“ kviečia prisiminti šiltojo metų laiko įspūdžius dailininkių Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės ir Editos Suchockytės darbų ekspozicijoje „Atostogų aidai“ Šiauliuose.

Daugiau

Rimanto Dichavičiaus fotografijų paroda iš ciklų „Žiedai tarp žiedų“ ir „Vizijos“ | Šiauliai

Pastarasis, prieš dvidešimt septynerius metus išleistas fotografijų albumas sukėlė tikrą ažiotažą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje buvusioje Sovietų Sąjungoje, buvo išleistas rusų, vokiečių ir kitomis kalbomis. Savo darbuose R. Dichavičius išaukštino moters kūno grožį, suteikė jam sakralios prasmės.

Daugiau

Susitikimas su legendomis: jungtinės skulptoriaus Juozo Ruzgo ir Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės parodos atidarymas | Kaunas

„Vilniaus galerija“ kviečia į gegužės 3 dieną 18 valandą vyksiantį skulptoriaus Juozo Ruzgo ir dailininkės-tapytojos Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės jungtinės parodos pristatymą Kauno salone „Vilniaus parketas“. Jame – dviejų Lietuvos meno legendų skulptūros ir tapybos darbai.

Daugiau

Parodos „Virpėjimas“ atidarymas su autore Edita Suchockyte | Klaipėda

„Dizaino savaitės atidarymo metu, gegužės 2 dieną, 17.30 val. Klaipėdos salone „Vilniaus parketas“ (Minijos g. 42, Namų idėjų centras „NIC“) bus pristatyta Editos Suchockytės grafikos ir tapybos darbų paroda „Virpėjimas“, kuri veiks iki pat mėnesio pabaigos. Atidarymo metu apie savo kūrinius bei kūrybą kalbės ir pati autorė, o renginio dalyviai turės galimybę ne tik gyvai apžiūrėti, bet ir įsigyti patikusių dailininkės darbų.

Daugiau

Birutės Žilytės kūriniai parodoje „Sienų tapyba. Fragmentai“ atgimsta skaitmeniniais atspaudais! | Klaipėda

Nuo gegužės 2 dienos Klaipėdoje vyksiančiuose „Dizaino savaitės“ renginiuose „Vilniaus galerija“ pristatys Nacionalinės premijos laureatės, dailininkės grafikės, knygų iliustratorės Birutės Žilytės parodą „Sienų tapyba. Fragmentai“, kurioje – skaitmeniniai menininkės ir jos vyro Algirdo Steponavičiaus kurtų sienų tapybos Valkininkų sanatorijoje „Pušelė“ ir legendinėje kavinėje „Nykštukas“ skaitmeniniai atspaudai.

Daugiau

Editos Suchockytės paroda „Virpėjimas” | Šiauliai

Editos Suchockytės parodoje eksponuojami autorės grafikos ir tapybos darbai, kurie balansuoja tarp techninės meistrystės ir atsainaus lengvabūdiškumo. Menininkė pripažįsta, kad kurdama šiltus, romantizuotos realybės atvaizdus, rizikuoja šiuolaikinio pasaulio kontekstuose pasirodyti šiek tiek senamadiška, tačiau tiki, kad būtent tokie jos darbai yra geriausias asmeninis protestas prieš susvetimėjimą.

Daugiau

Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės tapybos paroda „Medžiai ir bokštai” | Klaipėda

Ciklas „Medžiai ir bokštai” – tai prabėgusių metų pavasarinio–rudeninio Vilniaus plenero metu sukauptas kraitis. Būta piešinių, pastelių, dabar – aliejus. Dvidešimt senamiesčio kampelių, taip gerai pažįstamų, nuolat regimų. Smagu po juos pasivaikščioti. Vilnius visados, net ir lietui lyjant, gražus, o labiausiai – kai prasideda visuotinis žydėjimas.

Daugiau

Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės tapybos paroda „Medžiai ir bokštai” | Vilnius

Ciklas „Medžiai ir bokštai” – tai prabėgusių metų pavasarinio–rudeninio Vilniaus plenero metu sukauptas kraitis. Būta piešinių, pastelių, dabar – aliejus. Dvidešimt senamiesčio kampelių, taip gerai pažįstamų, nuolat regimų. Smagu po juos pasivaikščioti. Vilnius visados, net ir lietui lyjant, gražus, o labiausiai – kai prasideda visuotinis žydėjimas.

Daugiau